فرهنگ اصطلاحات کاربردی قانون جذب

همراهان عزیز سایت ، ما برای درک بهتر مفاهیم و اصطلاحاتی که در فایلها و مقالات این سایت استفاده میشود ، با توضیحات مفید برای استفاده بهتر از محصولات ، تقدیم حضور می شود . این فایل همیشه در حال بروزرسانی می باشد . لطفا در قسمت نظرات هر فایل و محصول، نکته ها و موارد لازم برای توضیح را درج کنید تا در این مجموعه به شرح آن بپردازیم .

۱-قانون ارتعاش :
در واقع قانون اول در عالم هستی قانون ارتعاش هست و قانون جذب قانون ثانویه، قانون جذب اساس موفقیت فردی شماست

ارتعاش فرستادن یعنی چه؟
ارتعاش به معنای یکی شدن با خواسته تان است و نه فقط فکر کردن. وقتی به چیزی می اندیشید فقط دارید فکر میکنید و این ارتعاش نیست و پاسخی دریافت نمیکنید ولی ارتعاش ؛ همسو شدن با هدف و خواسته است مثلا اگر شما آرامش میخواهید این طور باید ارتعاش بفرستید که باید همه وجودتان آرامش شود و آن را احساس کنید باید خودتان را آرام کنید وخوب احساس کنید تا قانون به کار بیافتد وآرامش در همه امور زندگیتان را دریافت کنید نه اینکه فقط به آرامش فکر کنید. مثلا اگر پول می خواهید باید ارتعاش پول بفرستید باید همه وجودتان سرشار از شوق داشتن پول باشد باید آن مبلغ کمِ پولی را که دارید هر چند ناچیز را دوست داشته باشید نه اینکه از کم بودنش ناله کنید.
قانون جذب کم و زیاد نمیفهمد وقتی میبیند شما از پولی که دارید ، احساس خوبی دارید این را به معنای پول داشتن شما میگیرد و از آن مقدار بیشتری به شما میدهد.این یعنی ارتعاش، شما با پول یکی میشوید یا هم ارتعاش میشوید .
بر اساس قانون ارتعاش هر چیزی در حال حرکت است هیچ چیز ساکن نیست. از متراکم ترین ماده تا رقیق ترین آن همه چیز مدام در حال ارتعاش است. از پایین ترین سطح ارتعاش تا بالاترین سطح آن، میلیون میلیون سطح و مدار وجود دارد از الکترون گرفته تا کل جهان هستی، همه چیز در ارتعاش است.
شدت ارتعاش “فرکانس” نامیده می شود و هر چه این فرکانس شدیدتر باشد، انرژی آن ‌بیشتر است. از آنجایی که فکر یکی از قوی ترین انواع ارتعاش است از نیروی بالایی در سطح طبیعت برخوردار است و بنابراین همه ما باید آن را دریابیم.قانون جذب با ارتعاش شروع می شود وما هرلحظه درحال فرستادن ارتعاشاتی از احساس و افکار خودمان هستیم.
زمانی که ما راجع به چیزی فکر میکنیم چه مثبت چه منفی درحال ارتعاش فرستادن هستیم یعنی هر چیزی انرژی است و یک فرکانسی دارد و ارتعاشی خاص به جهان هستی صادر میکند وقتی حتی ما به چیزی نگاه میکنیم مثلا: منظره‌ای اگر زیباییش را ببینیم وستایشش کنیم ارتعاشی مثبت فرستادیم یعنی ما آن را دوست داریم وجهان مناظر زیباتری را به ما نشان میدهد.
واگر از منظره خوشمان نیامده و ارتعاش منفی فرستادیم و به آن توجه کردیم ، جهان به ناخواسته ی ما نیز پاسخ مثبت میدهد و مناظری را سر راهمان قرار می دهد که ما خوشمان نمی آید.
وقتی در مورد چیزی هم صحبت می کنیم در حال فرستادن ارتعاش هستیم.چیزهایی که می گوییم انرژی دارند وهمسان خودشان را جذب می‌کنند..

۲-باور :
باور چیست؟ نقش کلیدی و مهم باور در قانون جذب که باعث بهتر شدن و موفقیت در زندگی میشود
درباره باور تعریف های خیلی زیادی وجود دارد ولی مهمترین و کاربردی ترین تعریفی که وجود دارد این است که وقتی میگوییم باور من نسبت به یک موضوع این است یعنی اینکه بدون لحظه ای فکر و درنگ کردن ، انتخاب انجام دهیم، حرف بزنیم و رفتار کنیم.
باور یعنی ایمان و اعتقادی که با همه وجود آن را احساس میکنیم، نسبت به آن نظر میدهیم و برنامه و نقشه های بزرگ زندگی مان را بر اساس آن پایه گذاری میکنیم.
اگر باور دارید که با تحصیلات موفق میشوید پس درست فکر کردید و اگر باور می کنید با کار و وفعالیت بدون تحصیل هم می توانید موفق شوید باز هم درست فکر کردید.
در واقع اینجا مسئله باورهای شماست نه خود تحصیل یا فعالیت بدون تحصیل…
قانون جذب از هر فکری که داشته باشید حمایت می کند این طور نیست که بگوییم قشر تحصیل کرده جامعه در سطح بالایی از پول و درآمد قرار ندارند.
این باورهای القا شده به افراد یک جامعه است که چنین دیدگاهی به وجود آورده و انتظارات ما را شکل داده است .
مثلا وقتی ما یک فوتبالیست را میبینیم انتظار داریم او پولدار باشد یا یک هنرپیشه ولی وقتی یک فردی که کارش با دین و مذهب باشد را میبینیم ، انتظار نداریم او پولدار باشد وحتی به او ایراد هم می گیریم.
در واقع باور ، همان افکاری هست که مه در سالهای گذشته به تعداد زیاد به آنها توجه کرده ایم و آن فکرها به کانون توجه ذهن ما تبدیل شده اند و روزها در مورد آنها حرف زدیم و بحث کرده ایم . و در نهایت آن فکر به باور قوی در ذهن ناخوداگاه ما تبدیل شده است

۳-قانون جذب :
هر فکر و اندیشه، ارتعاشی دارد، هر فکر علایمی منتشر می کند و هر فکر علایمی مشابه خود را جذب می کند. این فرایند را قانون جذب می نامیم.
قانون جذب می گوید: هر چیزی جذب شبیه به خود می شود و بنابر این قانون نیرومند، افکاری که با یکدیگر جفت و جور هستند در یک خط قرار می گیرند. هنگامی که پیچ رادیو را می چرخانید تا با امواجی که از برج فرستنده ارسال می شود هماهنگ شود از این قانون استفاده می کنید.
اگر رادیوی شما روی موج ۹۸ متر تنظیم شده نباید توقع شنیدن موسیقی را که از موج ۱۰۱ متر پخش میشود داشته باشید.
فرکانسهای رادیویی باید با یکدیگر هماهنگ باشند و قانون جذب نیز چنین می گوید. بنابراین گر چه طبیعت شما چنین اقتضا می کند که آرزوهایی در دل بپرورانید می باید ارتعاشات یا همان احساسات شما با ماهیت آن ارتعاشات هماهنگ و در توازن باشد تا آرزوهایتان برآورده شود.
اگر شما خواسته پول و ثروت دارید ، ولی احساس شما روی کمبود و نداری و نداشتن توانایی پرداخت هزینه های زندگی باشد ، بنابر فرمول قانون جذب ، شما در احساس و ارتعاش فقر و نداری و منفی قرار میگیرید . و این ارتعاش برخلاف ، ارتعاش پول و فراوانی و ثروته ، و باعث میشود که خواسته شما هر روز از شما دور شود
بر طبق قانون جذب، به هر چه مکرر فکر کنید، ریشه و برآیند آن را به سوی خود جلب می کنید. بنابراین اگر بطور دایم به آنچه می خواهید فکر و توجه کنید تجارب زندگی شما همان چیز را منعکس خواهند کرد. و به همین ترتیب، اگر بطور دایم به آنچه نمی خواهید، فکر نکنید آن چیز وارد زندگی شما نخواهد شد.
فکر کردن به چیزها درست مثل برنامه ریزی برای آینده است. وقتی در فکر خود به تعریف و ستایش از چیزی می پردازید در حال برنامه ریزی دریافت آن هستید.
وقتی نگرانید در حال برنامه ریزی دریافت آن هستید . نگرانی چیزی را در ذهن شما می آفریندکه نمی خواهید .ولی با احساس نگرانی و استرس همان را جذب میکنید.
هر فکر ، هر اندیشه ، هر چیز ، هر موجود از ارتعاش و انرژی درست شده است. بنابراین وقتی بر چیزی توجه و تمرکز می کنید. حتی برای لحظه ای کوتاه ،ارتعاشات وجود شما، ارتعاشات آنچه را آرزویش را دارید منعکس می کند یعنی جهان آن را به حساب آرزو و خواسته شما قلمداد میکند .
هر چه بیشتر درباره ی آن چیز فکر کنید بیشتر شبیه و همانند آن ارتعاش را پیدا می کنید. هر چه بیشتر مانند آن ارتعاش کنید. بیشتر آن چیز را به سوی خود جلب می کنید. آن تمایل به جذب تا زمانی ادامه پیدا می کند که ارتعاش دیگری نظر شما را جلب کند.این همان قانون جذب است .

۴-انرژی :
همه چیز در جهان از انرژی تشکیل شده ، تمام عناصر از اتم تشکیل شده اند حتی دانشمندان به این سطح از علم رسیده اند که به عناصر تشکیل دهنده اتم هم دست پیدا کرده اند . و مشاهده کردند که کوچکترین عنصر جهان هستی اتم نیست ، بلکه الکترون و پروتون تشکیل دهنده اتم هستند که در هر لحظه دور هسته اتم می چرخند .
حالا سوال اینجاست که چه عاملی این الکترون و پروتون ها را دور هسته اتم نگهمیدارد . ؟؟ دانشمندان با دستگاههای پیشرفته امروزی به این نتیجه رسیده اند که این کار را انرژی یا همون ارتعاش انجام میدهد .
اولین مفهومی که باید یاد بگیرید این است که همه چیز در دنیا از ارتعاش و انرژی و فرکانس تشکیل شده است . همه چیز از اتم بوده فقط نوع چیدمان آنها با هم فرق میکند .
من و شما و این میزی که اینجا میبینید و آن ابشار و این صندلی و همه چیز که از الکترون و پروتون ساخته شده اند که در حقیقت همان فرکانس و ارتعاش میباشد .
چیزی که باعث میشود ظاهر آنها متفاوت باشند ، ترکیب و چیدمان اتم ها میباشد ، که با هم فرق دارند . و باید بدونید که در جهان بی نهایت فرکانس وجود دارد .
پس این واقعیت را باید بدانید که همه چیز از انرژی تشکیل شده است و هیچ کسی هم در جهان با این موضوع مخالفتی ندارد و همه دانشمندان این را قبول دارند .
تا حالا چیزی را در جهان پیدا نکرده اند که از اتم تشکیل نشده باشد . حتی سنگها و اجرام اسمانی هم از انرژی تشکیل شده اند .پس اولین درس مهم اینه که باید یاد بگیریم که هر چیزی که شما دارید میبینید و لمسش میکنید هر کدام ، از اتم با چیدمان مختلف و خاص خودش تشکیل شده است .

۵-مفهوم فرکانس
برخی کلمات که در مباحث مختلف معنای متفاوتی دارند. فرکانس نیز از آن دسته است.

فرکانس یک تعریف عمومی (General) دارد که عبارت است از: Cycles Per Second یعنی تعداد چرخه در ثانیه. در کل تعریف عمومی فرکانس تعداد تکرار یک کار تکراری در واحد زمان است. (که معمولاً واحد زمان را ثانیه می‌گیرند)

به طور مثال اگر شما بتوانید در یک ثانیه ۱۰ بار دست‌هایتان را به هم بزنید، فرکانس شما در این مبحث ۱۰ هرتز می‌شود.

پس هر گاه خواستید فرکانس را در یک مبحث خاص تعریف کنید، باید ببینید چه کاری در یک ثانیه تکرار می‌شود.

وقتی گفته می‌شود قدرت CPU شما ۲٫۴ میلیارد هرتز است یعنی این CPU قادر است در هر ثانیه ۲٫۴ میلیارد دستورالعمل را پردازش کند. (منظور از پردازش دستورالعمل این است که مثلاً دو عدد باینری را با هم جمع کند و نتیجه را به دست آورد)

وقتی گفته می‌شود نرخ بازسازی صفحه در مانیتور شما ۶۰ هرتز است یعنی در هر ثانیه ۶۰ بار کل صفحه مانیتور شما پیکسل به پیکسل از بالا به پایین با رنگ جدید جایگزین می‌شود. طبیعتاً ۶۰ بار در ثانیه آنقدر سریع است که چشم شما احساس نمی‌کند و شما فکر می‌کنید دائماً یک صحنه ثابت دارید می‌بینید. در حالی که این صحنه حداقل ۶۰ بار در هر ثانیه دوباره بازسازی می‌شود. (هر چه این گزینه را روی عدد بیشتری تنظیم کنید، چشم شما کمتر چشمک‌زدن‌های مانیتو را احساس می‌کند و چشم شما کمتر خسته می‌شود، پس همین حالا آن را به نهایت عددی که پشتیبانی می‌کند، افزایش دهید تا چشمانتان راحت شود)

وقتی گفته می‌شود یک صدا با نرخ نمونه برداری (Sampling Rate) برابر با ۴۴۱۰۰ هرتز ضبط شده است یعنی برای تبدیل صدای شما که آنالوگ است، به صدای کامپیوتری که دیجیتال است، از موج صدای شما ۴۴۱۰۰ بار در ثانیه نمونه گرفته‌اند و این نمونه‌ها را به اعداد باینری تبدیل کرده‌اند و روی حافظه ذخیره کرده‌اند. (البته این، بحث پیچیده و البته شیرینی دارد که پیشنهاد می‌کنم بحث تبدیل آنالوگ به دیجیتال را در جزوه شبکه دانشگاهی در این آدرس مطالعه کنید)

فرکانس سیگنال :
یا مثلاً وقتی گفته می‌شود فرکانس یک سیگنال که به گوشی موبایل شما یا رادیوی شما می‌رسد، ۹ میلیون هرتز است یعنی میدان آن موج در هر ثانیه ۹ میلیون بار تغییر می‌کند. (در تعریف ساده‌تر می‌شود گفت آن موج ۹ میلیون بار در ثانیه مولکول‌های هوا را جا به جا می‌کند و این جا به جا شدن به گوشی شما می‌رسد و ترجمه می‌شود به لرزش‌های کمتر که گوش شما بتواند بشنود)
فرکانس یعنی تکرار یک کار در ثانیه.

فرکانس بدن انسان چیست

هر سلول زنده در جهان دارای بار های مثبت و منفی است و با تغییر دادن این بارها ، تولید الکتریسته وایجاد برق می کند .

در واقع یون هایی مثل کلسیم سدیم منیزیم وپتاسیم و مس و هر انچه ما به نام عناصر کمیاب می شناسیم همراه با اسید های امینه و اب ، مجموعه ای از یک باطری را برای یک سلول می سازنند

زمانی که سلول ها در کنار هم قرار گرفته و کار یکسانی می کنند بافت تشکیل می شود که میزان الکتریسته آن بسیار بالا می رود .

در بدن انسان ماهیچه ها ، قلب ، استخوان ها ، سلول های عصبی و همه قسمت های زنده بدن ، الکتریسته تولید می کنند .

در پزشکی ما با گرفتن نوار مغزی در واقع الکتریسته تولید شده توسط مغز را اندازه می گیرم این عمل در نوار عصب و عضله و نوار قلبی هم صادق است

بدن همه موجودات زنده الکتریسته تولید می کنند و هر نوع جانوری ، یک فرکانس مشخص دارد حتی اشیا نیز به علت جنبش ذرات اتمی آن دارای فرکانس هستند
در قانون جذب ، منظور از فرکانس ، این است که هر فکری که در ذهن شما ایجاد میشود ، دارای انرژی بوده و فرکانس مختص خود را دارد و این فکر هر چقدر بیشتر توجه شود و فکرهای دیگری را از جنس خود تولید کند ، فرکانسهای قویتری را ایجاد کرده و به جهان ارسال میکند . و این فرکانسها با فرکانسهای هم نوع خود در جهان هماهنگ شده و جذب آنها میشوند و به این صورت اتفاقات و رویدادها و زندگی ما لحظه به لحظه شکل میگیرد.
اهمیت فهمیدن مفهوم فرکانس و انرژی برای خلق یک زندگی بهتر و زیباتر خیلی مهم بوده و در واقع ما هر لحظه با فکر و انرژی و فرکانس ، سرکار داریم ..

اشتراک گذاری

۳ دیدگاه

 1. شهره چهارشنبه، ۲۱ اسفند ۱۳۹۸

  استاد سعید زاهد بی نظیر هستن
  فایل هاشون واقعا شنیدنی هست

 2. […] فرهنگ اصطلاحات کاربردی قانون جذب – مرکز مطالعه و تلاش &… […]

  • عاطفه جمعه، ۱۶ فروردین ۱۳۹۸

   سلام به دوست عزیزی که این مطالب ارزشمند در اختیار جویندگان حقیقت قرار دادند.
   بسیار عالی بود

دیدگاه ها بسته شده اند.

0

بالا