قانون جذب چرا برای من کار نمی کند؟

قانون جذب قانونی است انتزاعی و کاملا خلاصه بیان می دارد که هر آنچه در ذهن هر شخص تصور شود (خوب یا بد، زشت یا زیبا) در دنیای واقعی نمود پدیدار و ظاهر می شود . سرعت و شدت به واقعیت پیوستن این تصویر ذهنی به شدت تمرکز روی آن موضوع و وضوح تصویر آن در ذهن بستگی خواهد داشت. در واقع خواسته هایی که تصور می شوند باید به گونه ای باشند که بتوان آنها را در ذهن حس و باور کرد. قانونجذب می گوید هر چه فکر کنی همان خواهد شد.

تاکنون شده از خواندن کتاب های روانشناسی و تکرار عبارات تاکیدی خسته و دلزده شوید و باغرولند به خود بگوید: «دیگر جواب نمیدهد» یا گاهی اوقات وقتی همه تلاشتان را برای رسیدن به کاری انجام می دهید و نتیجه ای نمی گیرید،زیر لب زمزمه کنید: ”قانون جذب یک دروغ بزرگ بیش نیست”!

کمتر کسی را می توان پیدا کرد که از ثروتمند شدن خوشش نیاید. زمانی که قانون جذب برای اولین بار مطرح گردید و میلیونرهای موفق پرده از این راز بزرگ برداشتند، هرکس وسوسه شد تا برای یکبار هم که شده این قانون را در زندگی شخصی اش به کار گیرد. حتی آنهایی که در ظاهر مخالف این موضوع بودند در خلوت خودشان عبارات تاکیدی را مثل یک اکسیر جادویی به زبان می آوردند تا با چشم های خودشان از صحت این موضوع باخبر شوند.

بر اساس قانون جذب، ما می توانستیم هر چیزی را در زندگی مان جذب کنیم و برای این کار تنها کافی بود چشم هایمان را ببندیم و جذب نماییم. جذب کردن با تکرار عبارات تاکیدی مثبت و تجسم کردن راهی میانبر برای رسیدن به رویاهایی بود که همیشه سرکوبش می کردیم. حتماً شما نیز برای یک بار هم که شده این کار را انجام داده اید اما جز موارد جزئی نتوانسته اید نتیجه شگفت انگیزی که قانون جذب از آن صحبت می کند را به دست بیاورید و نتیجه این شده که دیگر خود را از گروه دوستداران قانون جذب کنار کشیده اید و باز هم با کسالت و از سر ناامیدی می گویید :” آدم باید کمی شانس داشته باشد” این جمله ی ما و خیلی از افرادی است که دیگر اعتقادی به قانون جذب ندارند. اما نتیجه مطالعات دکتر “بروسلیپتون” روانشناس، نشان داده هیچ اشتباهی در قانون جذب اتفاق نیفتاده است بلکه گره اصلی این معمای پیچیده ذهن ناخودآگاه ماست.

اگر بدون تعارف بخواهییم صحبت کنیم باید بگوییم در حقیقت بسیاری از کسانی که با قانون جذب آشنایی دارند در واقع آن را در ک نکرده اند و فقط آن را با در حد عبارات تاکیدی و تجسم می دانند که در اصل قانون جذب نیاز به درک دارد و اگر قانون جذب را درک نکنید و صرفا به چند عبارات تاکیدی و تجسم که تازه آنها هم هر کدام طریقه اجرای درست آن را باید یاد گرفت وگرنه قطعا هیچ نتیجه ای نخواهید گرفت.

سوالات زیر پر تکرارترین سوالات خیلی از دوستان و افراد می باشد :

چرا قانون جذب کار نمی کند؟

چرا قانون جذب عمل نمی کند؟

چرا قانون جذب گاهی وقتها عمل میکند وگاهی وقتها عمل نمی کند؟

چرا قانون جذب برای من برعکس عمل میکند؟

قانون ارتعاش ، اولویت اول در قانون جذبه ولی چون واقعا این قانون بسیار مهم و اساسی است در نتیجه گیری از قانون جذب و مشکل اصلی بسیاری از افراد دقیقا همن درک نکردن قانون ارتعاش است که باعث میشود نتوانند نتیجه بگیرند .

توجه شما به هر چیزی باعث میشود شما به آن موضوع ارتعاش بفرستید و  اتفاقات،شرایط،و آدمها موقعیتهایی را وارد زندگی خود بکنید که از جنس آن چیزهایی که به آن توجه می کنید را وارد زندگی خود کنید.

توجه کردن یعنی چه؟ شما در مورد چیزی حرف بزنید، چه به چیزی گوش بدید، چه چیزی بنویسید، چه به چیزی نگاه کنید، چه چیزی را بخوانید، چه چیزی را به یاد بیاورید، چه به چیزی فکر کنید حتی چیزی رو بو کنید در کل به هر شکلی به هر چیزی توجه کنید شما در حال ارسال ارتعاش و فرکانس به آن موضوع هستید و این یعنی دارید از جنس آن موضوع وارد زندگیتون می کنید.

نقش احساس در قانون جذب:

این موضوع مورد بسیار مهمی است که در انجام تمرینات قانون جذب از اهمیت بالایی برخوردار است و خیلی وقتها شما به این دلیل از قانون جذب نتیجه نمیگیرید چون تمرینات قانون جذب را بدون احساس انجام میدهید و آقای ناپلئون هیل در کتاب بیندیشید و ثروتمند شوید دقیقا این جمله را بکار برده که اگر یک میلیون بار عبارات تاکیدی رو هم تکرار کنید ولی احساسی در شما بوجود نیاورد در واقع این کار هیچ تاثیری در روند جذب شما نخواهد داشت .

چیکار کنم که قانون جذب برای من جواب بدهد؟

اول باید دقیقا بدونید که چه میخواهید به دست بیاورید و برایتان واضح بشود که روی چه موضوعی قرار است کار کنید.

و بعد بنویسید که چه باورهای نسبت به اون هدف دارید.

به عنوان مثال اگر شما هدفتان این است که مثلا رتبه یک رقمی در کنکور بیاورید ولی وقتی به این هدف نگاه میکنید خودتان به خودتان می خندید و میگید منو چه به رتبه تک رقمی دقیقا شما دارید این باور رو در ذهن دارید که ارزش من در این حد نیست و من انسان در این حد ارزشمندی نیستم و جهان دقیقا به باورهای که در عمق وجود شما هست پاسخ میدهد و میگوید فرمان بردارم سرورم .

برای این رسیدن به این هدف شما می توانید از عبارات تاکیدی و تجسم خلاق با احساس  استفاده کنید و قطعا این به این معنی نیست که شما درس نباید بخوانید باید حتما درس بخوانید ولی حتی شما اگه به اندازه نفر اول کنکور هم درس بخوانید ولی باورهای غلط هم نسبت به هدف خود داشته باشید به هدفتان نمیرسید.

و با تکرار و ادامه دادن این تمارین شما به ضمیر ناخودآگاه خود و جهان فرمان می دهید که این تصویر رتبه تک رقمی را برای شما به حقیقت در واقعیت تبدیل کند.

فرمول قانون جذب را همیشه بیاد داشته باشید :

احساس خوب = اتفاقات خوب

احساس بد = اتفاقات بد

اشتراک گذاری
0

بالا